Lietuvos rinktinė draugiškame turnyre įveikė ir rusus (2)

Lietuvos rinktinė draugiškame turnyre įveikė ir rusus © krepsinionamai.lt 2019-08-17 21:00

Domanto Sabonio ir Mariaus Grigonio vedama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė iššvaistė triuškinamą persvarą, tačiau iškovojo dar vieną pergalę pasiruošimo etape. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Suomijoje vykusiame draugiškame turnyre 88:72 nugalėjo ir kaimyninę Rusiją.

Šiame susitikime Lietuvos rinktinė vertėsi be trijų krepšininkų – Jono Valančiūno, Eimanto Bendžiaus ir Žygimanto Janavičiaus.

Rungtynių pradžioje lietuviai pelnė keturis taškus, netrukus tą patį padarė ir Nikita Kurbanovo vedami rusai – 4:4. Ketvirčiui persiritus į antrąją pusę varžovai dar turėjo dviejų taškų pranašumą, bet Lietuvos rinktinė laimėjo sausą atkarpą 11:0 ir po dviejų galingų Domanto Sabonio dėjimų greitose atakose įgijo dviženklę persvarą – 16:6.

Su devynių taškų deficitu į antrąjį kėlinį žengę Rusijos rinktinės krepšininkai surengė žaibišką spurtą 10:2 ir per porą minučių sumažino skirtumą tarp komandų iki minimalaus – 22:23. Per likusį laiką iki ilgosios pertraukos lietuviams nebuvo lengva vėl atitrūkti, tačiau antrojo ketvirčio pabaigoje pavyko stabilizuoti situaciją, po taiklių Arno Butkevičiaus baudų metimų ekipas skyrė aštuoni taškai – 43:35.

Pasitarimo rūbinėje metu išvadas pasidariusi Lietuvos rinktinė į antrąją rungtynių dalį žengė su milžinišku energijos užtaisu. Tolimą metimą su Sergejaus Karasiovo 5-ąja pražanga realizavęs Marius Grigonis sugrąžino lietuviams dviženklį pranašumą – 54:42. Įpusėjus trečiajam kėliniui baudos aikštelėje toliau šeimininkavęs D.Sabonis pridėjo eilinį savo dvitaškį ir suteikė triuškinamą pranašumą Lietuvos rinktinei – 62:42.

Ketvirtajame kėlinyje šiek tiek atsipalaidavę lietuviai beveik per pusę ketvirčio surinko tik vieną tašką, o tuo tarpu puolime neužsikirtę rusai sugebėjo sugrįžti prie vienaženklio atsilikimo – 63:71.  Į prastą situaciją atsidūrusius mūsiškius truputį išjudino Jono Mačiulio tritaškis sugrąžinęs Lietuvos rinktinei vienuolikos taškų atsargą – 63:74. Galiausiai per likusį laiką atsilaikę lietuviai draugišką turnyrą Suomijoje baigė iškovodami abu laimėjimus – 88:72.

LIETUVA: Domantas Sabonis (15 atk. kam.) 25 tšk., Marius Grigonis (6 atk. kam.) 19 tšk., Mindaugas Kuzminskas 8 tšk., Paulius Jankūnas 7.

RUSIJA: Andrejus Zubkovas 15 tšk., Vitalijus Fridzonas 11 tšk., Grigorijus Motovilovas 10 tšk., Andrejus Voroncevičius 7 tšk.